KLIMATET - JORDMÅNEN - ÖSTERSJÖN - BIODIVERSITETEN

Ta kontakt

Anne Antman

Projektchef
Carbon Action Svenskfinland
Baltic Sea Action Group
anne.antman@bsag.fi
+358 40 650 3690

Jari Liski

Forskningsprofessor
Meteorologiska institutet
jari.liski@fmi.fi
+358 40 748 5088

Laura Höijer

Innehållsdirektör
Baltic Sea Action Group
laura.hoijer@bsag.fi
+358 50 586 2680

Layla Höckerstedt

Forskningskoordinator
Forskning i klimatsystemet
Meteorologiska institutet
layla.hockerstedt@fmi.fi
+358 50 535 6706

Pieta Jarva

Kommunikationsdirektör
Baltic Sea Action Group
pieta.jarva@bsag.fi
+358 50 338 1096

Saara Kankaanrinta

Styrelseordförande
Baltic Sea Action Group
saara.kankaanrinta@bsag.fi
+358 50 545 0323

Sanna Söderlund

Utbildningschef – Samarbetet med jordbrukarna
Baltic Sea Action Group
sanna.soderlund@bsag.fi
+358 40 777 5515

Eija Hagelberg

Projektdirektör
Baltic Sea Action Group
eija.hagelberg@bsag.fi
+358 500 609 526

Michaela Ramm-Schmidt

Verkställande direktör, företagssamarbete
Baltic Sea Action Group
+358 40 525 0509
michaela.ramm-schmidt@bsag.fi

Jenni Jääskeläinen

Projektarbetare,
Carbon Action
Baltic Sea Action Group
+358 40 669 4620
jenni.jaaskelainen@bsag.fi

Eliisa Malin

Planerare, hållbart jordbruk
Baltic Sea Action Group
+358 40 630 7679
eliisa.malin@bsag.fi

CARBON ACTION STYRGRUPP:

Ordf. Saara Kankaanrinta, BSAG
Laura Alakukku, HY
Anni Alitalo, Qvidja Kraft
Jussi Heinonsalo, Helsingfors universitet, Meteorologiska institutet
Ilkka Herlin, BSAG
Laura Höijer, BSAG
Anna-Kaisa Itkonen, EU-kommissionen
Juuso Joona, Tyynelä gård, Soilfood
Helena Kahiluoto, LUT
Milja Keskinen, Jord- och skogsbruksministeriet
Rikard Korkman, SLC
Anna-Liisa Laine, HY
Teemu Lehmusruusu, Telling Tree
Jari Liski, MI
Fredrik von Limburg-Stirum, Koskis gård
Hanna Mattila, Sitra
Tuomas Mattila, Kilpiä gård, SYKE
Markku Ollikainen, Helsingfors universitet
Sari Peltonen, ProAgria
Liisa Pietola, MTK
Kristiina Regina, LUKE
Susann Rännäri, Förbundet för Ekologisk odling
Tanja Suni, Miljöministeriet
Maisa Tapio-Biström, Jord- och skogsbruksministeriet